ArabicDutchEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish
13.10.2020
Helis Dişli

Helis dişliler, birbirine yakın olan bir mildeki hareket ve kuvveti diğer mile taşımak için kullanılan dişli türüdür. Helis dişli, dişliler arasında sessiz çalışma özelliği ile bilinir. Düz dişlide çarkların çalışmaları dış yüzeylerinin bir doğru boyunca birbirine sürtmesi sonucunda hareket ve kuvvet iletiminde vuruntu ile beraber ses çıkar. Bu sesi önlemek için dişiler helis olarak imal edilmektedir. Yani diş doğrultuları diş ekseniyle sağ ve sol eğimli oluşturulmuş olur.

Çalışma performansı olarak düz dişlilerden daha iyi bir performans gösterir. Ayrıca düz dişlilerden daha yüksek devirlerde çalışabilirler. Dönme ekseni ile belli bir açı yapan diş profilleri bulunur. Özellikle otomobil şanzıman dişlileri helis dişli ile yapılmaktadır.

HELİS DİŞLİ ÇEŞİTLERİ

  • Alüminyum Bronz Helis Dişli
  • 90 Derece Helis Dişli
  • Çelik Helis Dişli
  • Bronz Helis Dişli
  • Plastik Helis Dişli

HELİS DİŞLİ FORMÜLLERİ

HELİS DİŞLİ İMALATIMIZ

Farklı çap ve ölçülerde diş imalatımızın bulunmaktadır. Farklı diş malzemeleriyle helis dişli imalatı yapmaktayız. Helis dişliler üretimi sırasından hassaslık gerektiren dişlilerdir. Helis dişli imalatı sağ ve sol olmak üzere iki farklı imalatı yapılmaktadır. Yüksek devirde çalışabilecek helis dişli üretmekteyiz. Helis dişli imalatı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Aydın Dişli
Aydın Dişli
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?