ArabicDutchEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish
Cer Dişli

CER DİŞLİ  NEDİR?

Cer dişlisi nedir? Sorusunun yanıtı; palete tahriki ileten dişli çarktır. Modern taşıtlarda kullanılan paletler beş ayrı bileşenden oluşur. Bu parçaların taşıt üzerindeki konumları, adetleri ve boyutlandırmaları tamamıyla taşıtın tasarımına bağlı olarak değişir. Cer dişlisi İngilizcesi Sprockets olarak bilinir.

CER DİŞLİSİ NEREDE BULUNUR?

Taşıtın arkasında veya önünde bulunabilir. Cer dişli sistemi, palet zincirinin temas edilen plakalarıyla kavraşarak hareketi palet kayışına aktarır, burada cer dişlisinin dönel hareketi palet kayışı üzerinde doğrusal harekete dönüşür ve taşıtın doğrusal hareketi sağlanmış olur. Cer dişlisi nasıl çalışır sorusunun yanıtı bu şekildedir. Paletli taşıtta istenen hızın elde edilmesinde cer dişlisinin tasarımı önemli parametrelerden biridir. Yüksek hız istenen palet tasarımlarında cer dişlisinin olabildiğince küçük çapta ve hafif olması istenir. Paletli taşıtların final hız redüksiyonu genelde bir yörünge dişli kutusuyla cer dişlisi üzerinden yapılabilmektedir. Cer dişlisi yağı piyasada bulunmaktadır.

CER DİŞLİSİ FİYATLARI

Cer dişlisi fiyatları 2021 konusunda İletişim Sayfamızdan gerekli bilgileri doldurarak ya da bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Cer dişli imalatı yapan şirketimiz size uygun ölçülerde sipariş hazırlamaktadır.

Cer dişli rulmanı

Cer dişli rulmanlar bir iç bilezik ve bir dış bilezik içermektedir. Genellikle bir tanesinde bir dişli bulunmaktadır. Her iki bilezikteki montaj delikleriyle birlikte, bitişik makine bileşenleri arasında basit ve hızlı bir bağlantı ile en uygun güç aktarımına imkan sağlamaktadır.. Rulman rayları, dönen elemanlar ve kafesler veya ara parçalar ile birlikte tek başına ya da kombinasyon halinde ve herhangi bir yönde etkisi olan yükleri karşılayacak şekilde tasarlanmışlardır.

SİPARİŞ VER

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Aydın Dişli
  Aydın Dişli
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?